لغو و ارجاع سفارش

لغو سفارش و بازگشت :

رضایت مشتریان همواره مورد توجه این مجموعه بوده از این سو سعی بر آن داریم که کالاهای موجود را طبق قوانین موجود در سایت برای کاربران عزیز ارائه دهیم برای رضایت شما امکان لغو و برگشت سفارش وجود دارد و برای انجام این امر بایستی موارد زیر در ارائه محصول خریداری شده موجود باشد:

 

  • ایراد یا اشکال فنی : در این صورت می توانید از گارانتی محصول استفاده کرده و کالا را برگشت داده و یکی دیگر دریافت نمایید. ایراد یا مشکل فنی یا باید در اثر حمل و نقل نامناسب باشد و یا ایراد فنی خود کالا باشد

 

توجه: کالا حتما باید با کارتن یا جعبه اصلی کالا ارسال شود.

از مدخوش کردن و نوشتن و چسباندن هر کاغذ و نوشته و برچسبی بر روی جعبه کالا خوداری نمایید.

در صورتی که با استفاده نادرست و نگهداری نامناسب از کالا سبب آسیب رساندن به کالا شوید، کالا شامل گارانتی نمی شود.

 

  • در صورت مغایرت خرید شما با کالای ارسالی: در صورتی که کالای خریداری شده شما با کالای ارسالی مغایرت داشته باشد هر چه سریعتر از طریق ایمیل یا شماره تلفن های موجود در سایت و یا با مراجعه حضوری ما را در جریان بگذارید

 

اگر مغایرت کالای سفارشی با ارسالی با بدون باز کردن جعبه قابل مشاهده است لطفا از باز کردن جعبه آن جدا خوداری نمایید در غیر این صورت از ارائه خدمات پس از فروش معذوریم.

 

اگر مغایرت کالا تنها با باز کردن جعبه قابل رویت است جعبه کالا به همان شکل اولیه نگه داری و ارسال شود و از هرگونه مدخوش کردن و نوشتن بر روی جعبه خوداری کنید

 

  • اگر مشتری از خرید خود منصرف شد: در صورتی که از خرید خود منصرف شدید می توانید قبل از ارسال کالا نسبت به لغو خرید خود اقدام نمایید در صورتی که کالا ارسال شده باشد لغو سفارش انجام نمی شود.

 

در این بین سوالاتی برای شما پیش می آید که سعی کرده ایم به آنها پاسخ دهیم تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

 

  • درخواست خود را چگونه اطلاع دهم؟

شما می تواند با شماره تلفن های شرکت تماس گرفته و ما را در جریان بگذارید و یا از طریق ایمیل ما را آگاه سازید

 

  • کالا را چگونه ارسال کنیم؟

توجه داشته باشید : ۱- از ارسال کالا بدون هماهنگی خوداری نمایید.

۲- کالا در جعبه خود و همواره همه ی لوازم موجود در بسته بندی ارسال شود.

۳- توضیحات لازم در فاکتور ارسالی نوشته شود و از مدخوش کردن جعبه جدا خوداری نمایید.

۴- اگر ساکن تهران هستید و یا امکان مراجعه حضوری دارید به آدرس مندرج در سایت با در دست داشتن فاکتور و بسته ی کامل پستی مراجعه کنید.

 

  • هزینه ی ارسال چگونه محاسبه می شود؟

 

  • روند رسیدگی به درخواست لغو و بازگشت؟

کارشناسان مربوطه بعد از بررسی موارد ذکر شده توسط مشتری و تایید مغایرت و یا آسیب دیدگی کالای شما را تعویض نموده و برای شما ارسال می کنند.

 

توجه داشته باشید در صورتی که موجودی کالای گارانتی شده به اتمام رسیده باشد بایستی مشتری منتظر بماند کالا موجود شود و اگر به اتمام رسیده باشد مبلغ واریزی طی ۴۸ ساعت به حساب شما بازگردانده میشود.

 

مدت زمان تعویض کالا متغیر می باشد و بسته به زمان ارسال ، موجودی کالا و … متغیر می باشد.